مشخصات زعفران

گیاهی است از خانواده زنبق‏Iridaceae ، نام علمی آن‏Crocus sativus L . می‏باشد.
زعفران گیاهی است چندساله و کوتاه، ارتفاع آن در حدود یک وجب است.
برگهای آن دراز و خطی مانند تره به رنگ سبز زیبا به طول در حدود ۱۰ سانتی‏متر که مستقیما از یک پیاز سفت که غده زیرزمینی زعفران است، خارج می‏شوند. گلهای زعفران ارغوانی به شکل قیف با لوله دراز و باریک که به شش قسمت منتهی می‏شوند که در حقیقت به جای گل، برگها به رنگ بنفش هستند و در داخل آن سه عدد پرچم (آلت نر) و خامه و کلاله و تخمدان (آلات ماده) زعفران قرار دارد.
خامه دراز گل یا میله (آلت ماده گل) منتهی به کلاله سه‏ شاخه‏ای می‏شود، این کلاله زعفران معروف را تشکیل می‏دهد که به صورت الیافی به رنگ قرمز و نارنجی می‏باشد. زعفران خیلی مرغوب فقط قسمت کلاله گل یعنی قسمت انتهایی خامه است که چیده می‏شود،
زعفران دارای طعم تلخ و عطر قوی و رنگین می‏باشد.
معمولا از نظر نوعی استاندارد زعفران، قاعده این است که هر ۵۰ عدد از الیاف کلاله زعفران باید در حدود ۳۷۷ میلی‏گرم وزن داشته باشد و بطور متوسط از هر ده هزار گل زعفران در حدود ۶۸۰ گرم محصول به دست می‏آید.
زعفران خشک قابل عرضه به بازار در حدود ۱۴- ۱۲ درصد آب و رطوبت دارد. هر ۱ میلی‏گرم زعفران مرغوب باید در حدود ۷۰۰ سانتی‏متر مکعب آب را رنگین نماید.

* فصل رویش
کشت پیاز زعفران معمولا در اواخر تیر و اوایل مرداد انجام می‏گیرد.

* محل رویش
زعفران در آب و هوای گرم رشد بهتری می‏کند. موطن آن اسپانیاست. در کشمیر هندوستان و در ایران در مناطقی از خراسان، قائنات و برخی مناطق دیگر کاشته می‏شود.

* نامهای دیگر
بخوان،کیسر،رفون ،بعربی کروکو ، به انگلیسی‏Saffron وTrue saffron وCrocus گفته می‏شود.

* منابع

نسخه شفا ،معارف گیاهی ج‏۲ ، اسرار گیاهان دارویی

پشتیبانی
تیر 8, 1399
برچسب ها :