شاید برای شما بسیار مهم باشد که زعفران خود را از کجا تهیه می کنید. برای خرید زعفران قاینات ، باید از قاینی هایی که زمین کشاورزی دارند و خودشان در فرایند های برداشت گل زعفران نقش دارند، زعفران اصل و معطر را بخواهید. نویش شاهیک زعفران اینجاست تا نگرانی شما را از بین ببرد و با کیفیت و اصالت زعفران خود، آرامش خرید خوب زعفران را به شما هدیه دهد. از این رو همواره در تلاشیم تا بهترین و مرغوب ترین زعفران قاینات را برای مشتریان عزیز خود فراهم و ارسال کنیم.

خرید زعفران قاینات با نوین شاهیک

بنظر شما چرا باید زعفران قاینات را بخریم؟

بنظر شما چرا زعفران قاینات بهترین کیفیت زعفران جهان را دارد؟

بنظر شما چرا زعفران قاینات عطر و رایجه بسیار خاصی دارد؟

بنظر شما چرا اغلب مردم تصور می کنند که زعفران فقط با برنج قابل استفاده است؟

بنظر شما چرا اکثر مردم از خواص و فواید زعفران قاینات آگاهی ندارن؟ خواص زعفران قاین را توضیح دهید

زعفران نوین شاهیک قاینات را بیشتر بشناسیم

عرضه کننده مستقیم زعفران از دست کشاورز به دست مصرف کننده (با کیفیت عالی) می باشد. شاهیک نام یک قنات معروف در قاینات است که بیشترین محصول تولید شده در آن زعفران می باشد و دارای بالاترین کیفیت در جهان می باشد.

قاینات مهد زعفران دنیا است و زعفران ان بخاطر خاک و اب و هوای منطقه دارای کیفیت عالی می باشد.  در قاینات کشاورزان صبح زود نسبت به برداشت گل از زمین های زراعی اقدام می کنن قبل از طلوع افتاب و قبل از انکه خورشید باعث شکفتن گل ها شود لذا با توجه به برداشت صبحگاهی و شرایط خاص اب و هوای قاینات زعفران این منطقه دارای عطر و رایحه خوبی است . اب و هوای منطقه، نحوه برادشت، نحوه خشک کردن و جمع اوری باعث شده کیفیت زعفران قاینات زبانزد شود.  یکی از پر مصرف ترین موارد زعفران در ایران استفاده با برنج و شعله زرد می باشد بخصوص در مراسم های مذهبی در حالی که زعفران رو می توان بصورت دم نوش شیرینی دسر و….استفاده کرد.

خواص دارویی زعفران قاینات

۱- زعفران باعث رفع افسردگی و دردهای عصبی می شود حواس را سر زنده و تقویت می کند همچنین باعث مقوی قلب و اشتها آور است. ۲- شربت زعفران برای درمان جوش، جوش صورت، کورک و پیشگیری از بیماری طاعون در حد اعتدال و در حال ناشتا مصرف می شود. ۳- زعفران هتروزید تلخی به نام پیکروکروسین به فرمول C16 H26 , O7 دارد که این ماده تلخ، هضم غذا را تسهیل می کند. ۴- زعفران یک ماده قاعده آور است به همین بهت آن را در موارد بندآمدن (عقب افتادگی) خون قاعده و ضعف اعصاب به کار می برند. مصرف ۲ الی ۳ فنجان دم کرده ( ۱۵ گرم زعفران در یک لیتر آب ) اختلالات قاعدگی را برطرف می کند. ۵- مزمزه کردن زعفران از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و درد دندان را ساکت می کند. ۶- زعفران ریبوفلاوین: ویتامین – برای رشد طبیعی کودکان لازم است. ۷- برای رفع خونریزی به صورت – می شود. ۸- ضماد زعفران را چنانچه بر روی پلک چشم و یا بر زیر گوش قرار دهند برای تورم ناراحتی های این دو عضو و همچنین رفع سردرد و بی خوابی مفید است. ۹- زعفران همراه با عسل برای رفع سنگ کلیه- سنگ کیسه صفرا- رفع انسداد کبد و طحال و همچنین تسریح زایمان مفید است. ۱۰- مسکن سرفه و برونشیت های مزمن است زیرا بر روی انتهای اعصاب حباب های ریوی اثر حسی دارد. ۱۱- زعفران چون قابض است مصرفش همراه با غذا ( کته) برای بیماران اسهالی مفید است. ۱۲- برای درمان گرفتگی و درد عضلات ( اسپاسم یا کرامپ) قولنج رحم، مالیدن روغن زعفران در محل درد اثر شفابخش دارد. ۱۳- گرد بسیار نرم زعفران را چنانچه مانند سرمه بر چشم بکشند برای درمان قرحه و غشاوه چشم، پرخونی، اشک ریزی و خارش چشم و تقویت بینایی مفید است. ۱۴- زعفران نیرو و قدرت شهوات را بالا می برد. ۱۵- شربت زعفران برای دریازدگی مفید است. ۱۶- و مهم ترین خاصیت زعفران ضدسرطانی بودن آن است.

طریقه مصرف زعفران قائنات :

زعفران را با یک حبه قند در آسیاب به صورت پودر در آورده و مقداری که لازم دارید در اندکی آب داغ حل کرده و برای مدت ۱۰ دقیقه دم کنید تا عطر و رنگ آن بیشتر و سپس استفاده نمایید.

خواص صنعتی زعفران قاین :

در سوسیس ها، پنیرها، شیرینی ها، بستنی ها، نوشابه های غیرالکلی و الکلی رنگ آمیزی و…

علاقه مندی 0
مقایسه